Tablet dla fotografa

Tablet dla fotografa jako mobilne studio retuszu

Jeśli jesteś często podróżującym fotografem i przerabiasz zdjęcia poza studio, aby dotrzymywać terminów, doskonale wiesz, jak ważny jest dostęp do profesjonalnych narzędzi w każdej chwili. Twoim mobilnym studio może stać się… tablet fotograficzny. Przekonaj się, jakie ma zalety i jakie operacje będziesz mógł na nim przeprowadzić.

Czym są tablety dla fotografów?

Tablety fotograficzne można określić mianem potężnych, ale przy okazji mobilnych komputerów. Są znacznie większe od tradycyjnych tabletów multimedialnych i wyposażone w rozbudowany system operacyjny. Kupują je fotografowie nie tylko podróżujący, ale także lubiący czuć pracę pod ręką, i to dosłownie. Zauważ, że kiedy poddajesz zdjęcia obróbce graficznej, posługujesz się myszką, a efekty wyświetlane są w pewnej odległości – na ekranie monitora. Tablety dla fotografów obsługuje się rysikiem, a zatem ma się namacalny kontakt z retuszowanym zdjęciem.

Jak znaleźć odpowiedni tablet dla fotografa?

Tablety dla fotografów znajdziesz m.in. w ofercie marki Wacom, której produkty sprzedawane są w sklepie internetowym Fotoforma. Niech za przykład posłuży model Wacom MobileStudio Pro 16 i7 512GB gen2: https://fotoforma.pl/tablet-wacom-mobilestudio-pro-16-i7-512gb-gen2-dthw1621hk0b. Został wyposażony w mocny procesor Intel, grafikę NVIDIA Quadro i system operacyjny stworzony z myślą o osobach zajmujących się obróbką graficzną zawodowo: Windows 10 Pro.

Jak wyjaśniliśmy, tablet dla fotografa marki Wacom możesz wykorzystywać w trakcie podróży i poza domowym studio. Ma akumulator litowo-polimerowy o pojemności 4630 mAh. Zdjęcia z aparatu prześlesz na niego bezprzewodowo poprzez Wi-Fi bądź Bluetooth 5.0 albo przewodowo, wykorzystując złącza USB Type-C czy Thunderbolt 3. Możesz też umieścić w tablecie kartę SD.

Mobilny tablet przydatny także w studio stacjonarnym

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś funkcjonalny tablet dla fotografa wykorzystywał również w stacjonarnym studio – odznacza się uniwersalnym zastosowaniem. Ma ekran wysokiej jakości o rozdzielczości 3840 x 2160 UHD i odznacza się pokryciem gamy kolorów Adobe RGB w 85%. Efekty edycji zdjęć możesz podglądać na ekranie zewnętrznym, a nawet dwóch. Port DisplayPort 1.2 współpracuje z ekranami o najwyżej jakości obrazu – 4K UHD.

Wacom MobileStudio Pro 16 i7 512GB gen2 wchodzi w komplet z rysikiem Pro Pen 2, bardzo czułym i responsywnym. Odznacza się czterokrotnie większą wrażliwością na nacisk od poprzednika, co czyni go dokładnym. Nie wymaga ładowania, więc w podróży sprawdzi się doskonale.

Zajrzyj do internetowego sklepu dla fotografów Fotoforma i przekonaj się, jakie inne modele tabletów przysłużą Ci się w podróży lub studio stacjonarnym.

Scroll Up