Odzież męska oraz dodatki z najnowszej kolekcji Lavard

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn zaczyna zwracać uwagę na swój ubiór. Jest to możliwe dzięki coraz łatwiej dostępnym fasonom oraz dodatkom. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach.

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn zaczyna zwracać uwagę na swój ubiór. Jest to możliwe dzięki coraz łatwiej dostępnym fasonom oraz dodatkom. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach. Panowie śmielej sięgają po niepopularne kiedyś elementy ubioru oraz łączą desenie i kolory. Istotne znaczenie dla zaistniałej sytuacji ma upowszechnianie się wpisów o modzie męskiej, które są kopalnią pomysłów. Kluczową rolę w urozmaiceniu codziennego ubioru stanowią dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to muszka, skarpety i pasek. Przyjrzyjmy się dodatkom, które pojawią się w niejednej męskiej kolekcji w tym sezonie.

Krawat lub muszka

Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Zanim uzyskał swoją aktualną formę był żołnierską, wiązaną chustą. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Aktualnie występuje w kilku rodzajach, które mają znaczący wpływ na jego formalność. Nie bez znaczenia jest także materiał oraz jego wzór. Wyróżniamy krawaty szerokie oraz wąskie, tzw. „śledzie”. Występują krawaty żakardowe oraz te z mikrofibry. Sznytu nadają im sposoby wiązania, wśród których wymienić należy 3 najchętniej wybierane przez panów. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najczęstszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Niemniej ciekawy jest typ „prosty”, który wiąże się tak, aby otrzymać charakterystyczną łezkę poniżej węzła.

Wielu Panów ceni bardziej eleganckie rozwiązanie, czyli muszkę. Jest ona znakiem rozpoznawczym stylu black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór formalny, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda z jeansami oraz kraciastą marynarką.

Poszetka

W okolicy zdominowanej przez krawat lub muchę znajduje się także poszetka. Wiele osób z pewnością zada pytanie czym jest poszetka? To nic innego jak kwadratowa chusteczka w określony wzór, noszona w brustaszy. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często błędnie wkładany jest do niej kwiat, który prawidłowo powinien się znajdować się w butonierce. Z kolei poszetka to kwadratowa chusteczka z delikatnego materiału. Poszetka w kontrastowy wzór oraz kontrastowe kolory nadaje się do noszenia w dzień. Wieczorem dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze codziennym lub biznesowym istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać tego samego materiału. To ważne, aby nie przeciążać swojego ubioru zbyt krzykliwymi dodatkami.

Pasek i szelki

Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które znajdują się w połowie sylwetki są pasek oraz szelki. Elementy o analogicznym przeznaczeniu, ale zdecydowanie różnej popularności. Większość panów wybiera skórzany pasek jako codzienny element swojego ubioru. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Jest to przykład męskiej „biżuterii”, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji szyku oraz luksusowego sznytu. Ostatnio większym zainteresowaniem darzone są szelki. Można śmiało stwierdzić, że wracają czasy ich świetności. Sprawdzą się ze spodniami bez szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te tworzące literę X. Najczęściej łączą się z muszką i w takiej formie coraz częściej można zaobserwować je w ślubnej modzie męskiej oraz ubiorze casualowym. To zyskujący popularność trend, który może odmienić niejedną męską szafę. Warto wzbogacić swój ubiór w szelki i pokazać je w nowoczesnej odsłonie.

Skarpetki

Trendem, który wdarł się przebojem do mody są komiksowe skarpetki. Panowie w każdym wieku decydują się na urozmaicenie swojego ubioru w wyraziste akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od dowcipnych printów lub wyrazistych wzorów geometrycznych. Upowszechniające się krótsze nogawki świetnie prezentują się z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być niebanalnym detalem w ubiorze biznesowym. Dzięki nim każda stylizacja nabiera osobistego charakteru i pozwala wyrażać siebie.
Odzież Męska Lavard jest przykładem wyjątkowo eleganckiej mody męskiej. Lavard to firma ciesząca się uznaniem klientów oraz ich satysfakcją. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w swojej ofercie proponuje także liczne akcesoria, które wyróżniają się wysokogatunkowymi materiałami. Oryginalne dodatki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji, którym nadadzą zupełnie innego charakteru. Są również dobrym wyborem na prezent. Kolekcja szykownego mężczyzny na pewno nie może się obyć bez ponadczasowego, skórzanego paska, awangardowej i kolorowej poszetki czy komiksowych skarpet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up