Masz problem z wrażliwą skórą? Zobacz jakie kosmetyki stosować

Kosmetyki do skóry wrażliwej można znaleźć w każdej drogerii, a także w wielu aptekach. Jeśli chcemy być z nich jednak zadowoleni, musimy pamiętać o ich jak najstaranniejszym wyborze. Ważne jest to, aby skóra otrzymała dawkę optymalnego nawilżenia. Należałoby również zadbać o to, aby skóra została odpowiednio oczyszczona. Trzeba zakupić delikatne kosmetyki, które nie naruszą bariery ochronnej naszego naskórka.

Postaw na delikatne mleczko oczyszczające

Jak już zaznaczono na wstępie, oczyszczanie wrażliwej cery jest niesamowicie ważne. Nie powinno się jednak stosować żeli zawierających intensywnie działające środki myjące. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kupno mleczka oczyszczającego. Posiada ono przyjemniejszą i bardziej treściwą konsystencję niż żel. Dzięki temu, w niezwykle łagodny, ale skuteczny sposób usunie zanieczyszczenia z powierzchni naskórka. Mleczka można używać zarówno o poranku, jak również wieczorem. Z powodzeniem można wykorzystać je do demakijażu. 

Krem nawilżająco – wzmacniający na pewno Ci pomoże

Jeżeli zależy nam na tym, aby stosować dobre jakościowo kosmetyki do skóry wrażliwej, musimy sięgnąć także po krem nawilżająco – wzmacniający. Pomoże on odżywić naskórek i nada mu pożądaną miękkość. W takim kremie warto poszukiwać składników takich jak choćby olej konopny czy wosk z borówki amerykańskiej. Ważne jest to, aby znalazły się w nim także substancje aktywne wzmacniające kruche ściany naczyń krwionośnych. Mowa tu choćby o ekstrakcie z ruszczyka kolczastego, jak również o wyciągu z arniki górskiej. Konsystencja kremu powinna być dosyć lekka. Produkty o treściwej formule mogą bowiem nadmiernie obciążać skórę. Wówczas mogą pojawić się na niej wypryski oraz rumień. Kremu należy używać każdego dnia, najlepiej rano. Warto wklepywać go w cerę starannie, oczyszczonymi dłońmi. Większość kremów do cery naczynkowej posiada zielony pigment, który zmniejsza widoczność ewentualnego zaczerwienienia. 

Peeling enzymatyczny i różowa glinka 

Jeżeli mamy cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień, powinniśmy także zainwestować w peeling enzymatyczny. Jest to kosmetyk, który bazuje przede wszystkim na takich substancjach jak bromelaina i papaina. Posiada on zdolność do usuwania martwego naskórka w skuteczny, ale delikatny sposób. Peeling enzymatyczny może, mieć formę proszkowaną bądź żelu. Proszek należy rozmieszać z wodą bądź hydrolatem i nałożyć na twarz. Kosmetyk powinien pozostawać na cerze przez mniej więcej kwadrans. Należałoby stosować go przynajmniej raz w ciągu tygodnia.

Z taką samą częstotliwością powinniśmy używać maseczek do twarzy. W przypadku cery wrażliwej doskonale sprawdzi się maseczka na bazie glinki różowej. Ma ona działanie oczyszczające oraz wzmacniające kruche ściany naczyń krwionośnych. Należy nakładać ją zawsze na oczyszczoną twarz i zmywać po mniej więcej kwadransie. Efekty stosowania masek i peelingów będą widoczne dopiero po jakimś czasie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Wiele zależy od kondycji wyjściowej naszego naskórka. 

Scroll Up