Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Chciałam w tym artykule przybliżyć wszystkim przyszłym mamom informacje jak przygotować się do sesji ciążowej. Czasami przyszłe mamy zastanawiają się czy wykonać sesję ciążową. Zdecydowanie tak! Jest to pamiątka na lata oraz uwiecznienie na zdjęciach magii rosnącego nowego życia w Was.

Piękna sesja zdjęciowa to przede wszystkim wybór dobrego fotografa, z którym jesteście w stanie stworzyć dobry kontakt. Przy sesji ciążowej i nie tylko, jest to ważne. Poza fotografem ważnym aspektem sesji jest decyzja jakiego rodzaju ma to być sesja. Czy ma się ona odbywać w domu, czy może w plenerze bądź też w studio?

Najlepszy moment na sesję brzuszkową

Sesję w ciąży najlepiej wykonać między 6 a 8 miesiącem ciąży. W tym okresie pewnie masz już ładnie widoczny i zaokrąglony brzuszek, a samopoczucie jest dobre. Najlepiej nie czekać do ostatniej chwili. W ostatnich tygodniach ciąży często możesz czuć się niekomfortowo. Także nie wiadomo czy maluszek nie będzie chciał wyjść wcześniej na świat.

Sesja ciążowa – gdzie wykonać

Miejsce sesji zdjęciowej zależy przede wszystkim od Was. Wszystko zależy od tego, jakie zdjęcia chce się uzyskać oraz gdzie będziesz się czuła najbardziej komfortowo.

Sesja brzuszkowa w plenerze. Jeśli masz jakieś ulubione miejsca, piękne widoki, czujesz się w danym miejscu zrelaksowana i spokojna, to zdecyduj się na to miejsce do sesji ciążowej. Jak przygotować się do sesji? Jeśli jest to park, łąka, pole czy plaża to trzeba pomyśleć, o jakiej porze dnia nie będzie zbyt wiele osób, które mogłyby przeszkadzać w trakcie robienia zdjęć.

Możecie zdecydować się na sesję zdjęciową we własnym domu, w sypialni bądź też w studiu fotograficznym.

W co się ubrać na sesję ciążową?

Każdy aspekt sesji, także ubiór zależny jest od tego gdzie chcesz mieć wykonaną sesję. Jeśli na łonie natury to ubieranie powinnaś zaplanować wcześniej. Na pewno warto założyć na siebie coś co podkreśli brzuszek oraz będzie wygodne. Wybór sukni jest najczęstszy przy wyborze miejsca na zdjęcia w parku bądź na plaży. Zwiewne sukienki bardzo ładnie podkreślają ciążowe krągłości.

Jeśli sesja ma się odbywać w studiu, warto zapytać się fotografa czy dysponuje jakimiś dodatkami, strojami czy też nie. Należy wtedy przygotować swoje ulubione i wygodne minimum rzeczy, do których zalicza się czarna oraz cielista bielizna. Pamiętaj, by zabrać na sesje takie ubrania jak biały t-shirt, jeansy, suknie ciążowe, męskie koszule. Jeśli czujesz się komfortowo, możesz zabrać komplet koronkowej bielizny i zapozować do zdjęć w koronkach chociażby pod męską koszulą.

Możesz chcieć takie zdjęcia wykonać razem z mężem/partnerem lub dziećmi. Poza wyborem sukienki czy ubrań ciążowych ważne jest zabranie stylizacji dla męża i dziecka. Zadbaj o to, aby stroje te nie były zbyt krzykliwe, z napisami. Najlepiej zdecydować się na stonowane kolory.

Jaki makijaż wybrać do zdjęć?

Sesje zdjęciowe to pamiątka na całe życie. Przyszła mama chce wyglądać i czuć się pięknie, dlatego warto mieć na sesji piękny makijaż twarzy oraz włosy czy paznokcie. Często fotograf współpracuje z salonem makijażu/wizażu i może chciałabyś z takiej oferty makijażu czy stylizacji włosów skorzystać. Przed sesją wskazane jest porozmawianie z fotografem i ustalenie takich szczegółów.

Makijaż na sesji zdjęciowej powinien być naturalny lub można podkreślić wyraźniej oczy. Można pokusić się o sztuczne rzęsy i dobrze podkreślone brwi. Make-up należy wykończyć matującym pudrem. Co do fryzury warto wziąć pod uwagę zwiewne podpięte kosmyki włosów, zwiewne fale, warkocze lub możemy pokusić się na mocny w ostatnim czasie wianek. Duże bujne koczki, weselne fryzury są zbyt ciężkie przy takich zdjęciach i niewidoczne. O czym jeszcze warto pamiętać przy robieniu makijażu do sesji zdjęciowej – przeczytać możecie tutaj: https://pedzlove.pl/blog/makijaz-do-sesji-zdjeciowej-b31.html

Dodatki na zdjęciach

Jeżeli macie jakieś wyobrażenie sesji porozmawiajcie z fotografem. Może jesteście zagorzałymi fanami piłki nożnej lub uwielbiacie jazdę na rowerze, gdyż tak się poznaliście. Można wtedy pokusić się o jakieś gadżety, dodatki, rekwizyty, które ożywią taką sesję i pokażą Wasze zainteresowania i pasje.

Jeśli znacie płeć, macie wybrane imię to warto wykorzystać różne dodatki jak klocki z których można ułożyć imię, buciki w kolorze płci lub inne pomysły. W ostatnim czasie modne staje się malowanie brzucha. Rysunek małego dziecka w brzuchu jest bardzo ciekawy i unikatowy.

Ostatnią rzeczą, ale chyba najważniejszą, o jakiej należy pamiętać na sesji zdjęciowe jest dobry humor i samopoczucie, gdyż ma to sprawić Wam radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up