Profesjonalne zdjęcia i sesje zdjęciowe to istotna część różnych ważnych wydarzeń. Fotograf towarzyszy nam między innymi na ślubie i weselu, coraz częściej zamawiamy też sesje zdjęciowe dla niemowląt i dzieci, by mieć rodzinną pamiątkę z tamtego okresu, czy też z powodów biznesowych, by wykonać profesjonalne sesje zdjęciowe pracownikom na konferencji lub innym ważnym spotkaniu. Krótko mówiąc, zdjęcia odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Czym jednak charakteryzują się dobrze wykonane zdjęcia studyjne i portrety? O czym warto pamiętać, wykonując takie zdjęcia?

 

Sekret udanych zdjęć portretowych

Fotografie portretowe to zdjęcia, które wymagają dobrego przygotowania i skrupulatności, aby przyniosły zamierzony cel. A co jest ich celem? Mówiąc ogólnie, chodzi o przedstawienie modela lub modelki w odpowiedni sposób, wyciągnięcie z postury ciała, mimiki twarzy i spojrzenia jej najważniejszych cech. Zatem, nieco inne będą zdjęcia portretowe do celów biznesowych, a inne do celów prywatnych. Mitem jest, że o jakości zdjęć przede wszystkim decyduje używany sprzęt, czyli jego zaawansowanie i możliwości techniczne. O wiele ważniejsze jest zaangażowanie dwóch stron, czyli fotografa i osoby pozującej oraz ich dobry kontakt, by czuli się między sobą swobodnie. Dzięki temu oboje będą wiedzieli, czego się od nich oczekuje i jakimi metodami mają działać, a to z pewnością wpłynie pozytywnie na efekt końcowy.

Profesjonalne portrety biznesowe

Jedną z dziedzin, w której profesjonalne sesje zdjęciowe odgrywają bardzo ważną rolę jest praca i ogólnie świat biznesu. Trudno sobie wyobrazić, by na stronie www jakiejś poważanej firmy znalazło się zdjęcie szefa z jakiejś imprezy rodzinnej. Nikt z nas nie umieściłby podobnej fotografii na przykład w CV. Takie zdjęcie powinno podkreślać nasze mocne strony jako szefa czy pracownika – powinno być po prostu profesjonalne i poważne. Zatem biznesowe zdjęcie portretowe powinno być wykonane na neutralnym tle, z dobrym oświetleniem, a model powinien być właściwie ubrany i uczesany. W przypadku mężczyzn – wskazany jest garnitur, w przypadku kobiet – elegancka bluzka, skromny makijaż i prosta fryzura. Aby sesja zdjęciowa nie była sztuczna, warto się uśmiechać do obiektywu – to sprawia, że dla osób oglądających nas jako modeli jesteśmy przyjaźni i godni zaufania, a to w biznesie jest niezwykle ważne. Dobrze wykonane zdjęcia studyjne stanowią ważny element w budowaniu biznesowego wizerunku. Jeśli zależy nam na dobrym efekcie, warto znaleźć fotografa, który wyciągnie na światło dzienne naszą pewność siebie, pozytywne nastawienie i przebojowość, i uwieczni to wszystko na papierze w postaci dobrze wykonanych zdjęć portretowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up