Aktualnie, to co wiązać się ma z wysoką jakością musi sporo kosztować. Wpływ na to mają wielkie korporacje z pod których szyldu wychodzą urządzenia sprawdzone i niezawodne. Czy jednak każdy, kto chce zrealizować swój film, casting lub sesje musi się w tym najpierw wyszkolić żeby następnie wydać na całość majątek?

 

Projekt, aby mógł dojść do skutku potrzebuje miejsca, w którym mógłby się rozwinąć. Szczególnie kiedy kreatywność zespołu nie może pomieścić się biurze. Sesja biznesowa nie może mieć miejsca na parkingu czy w pobliskim bufecie, a i do jej wykonania zwykły aparat cyfrowy zwyczajnie się nie nadaje. Modelki z prawdziwego zdarzenia także wymagają odpowiedniego sprzętu fotograficznego jak i studia. Zaspokojenie tych wszystkich potrzeb wiązałoby się niestety z ogromnym wydatkiem.

Większość z nas zalicza się do posiadaczy wielofunkcyjnych telefonów mobilnych więc ma także dostęp do aparatu. Posiadając takowy można wyjść z założenia, że został on przecież stworzony do kręcenia filmów czy robienia zdjęć. Tu właśnie pojawia się kwestia jakości. Nawet smartfon z najwyższej półki jest pod tym względem ograniczony, wbudowany aparat jest jedynie dodatkiem do całości. Jego przeznaczeniem nie jest uchwycenie czasu w idealnie go oddającym materiale. Gdyby tak się stało z półek sklepowych już dawno zniknęłyby wszelkie kamery i lustrzanki.

Arsenał jakim dysponuje zawodowy fotograf liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych jeśli nie setkach. Lampy studyjne, zaawansowane lustrzanki, obiektywy szerokokątne to tylko wierzchołek góry. Pieniądze te mają jednak swoje odzwierciedlenie w efekcie jego pracy, nieporównywalnym z amatorskim kadrem i trzęsącą się ręką. Sam sprzęt również choć najdroższy nie zmieni laika w rzemieślnika, nad którego pracami nie przejdzie się obojętnie. Doświadczenie w tym fachu jest cechą najważniejszą, często wiąże się z latami pracy przy różnych przedsięwzięciach – osoba taka doradzi, potrafi zrealizować najbardziej osobliwe pomysły i przy tym ma się pewność zadowolenia ze współpracy.

Już od pewnego czasu możemy znaleźć specjalizujące się w takich zadaniach firmy. Każdy, kto chce wyrazić coś w sposób kreatywny czy utrwalić część siebie napotykać powinien na sztab osób, które będą potrafiły to zatrzymać na filmie czy zdjęciu. Możliwe jest to chociażby w In2itStudio. Profesjonalne podejście łączy się tam z miłą atmosferą sprzyjającą pracy. Oferują także nie tylko usługi wykonawcze, ale również wynajmowanie sprzętu i studia odpowiednio przygotowanych dla najbardziej wymagających klientów.

Nagranie czegoś, może w pierwszej chwili wydawać się banalne. Włącz kamerę, uchwyć akcję, wyłącz – to przepis niewystarczający kiedy liczy się jednak efekt. Odpowiedni sposób, pomysł w jaki powinno się to wykonać wymaga od człowieka bardzo wiele przygotowania i wysiłku, który napędzany jest pasją do sztuki. Pozostawienie sprawy profesjonaliście zawsze kończy się jednakowo. Zamierzony cel zostaje osiągnięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up