Aktualnie, to co wiązać się ma z wysoką jakością musi sporo kosztować. Wpływ na to mają wielkie korporacje z pod których szyldu wychodzą urządzenia sprawdzone i niezawodne. Czy jednak każdy, kto chce zrealizować swój film, casting lub sesje musi się w tym najpierw wyszkolić żeby następnie wydać na całość majątek?

 

Projekt, aby mógł dojść do skutku potrzebuje miejsca, w którym mógłby się rozwinąć. Szczególnie kiedy kreatywność zespołu nie może pomieścić się biurze. Sesja biznesowa nie może mieć miejsca na parkingu czy w pobliskim bufecie, a i do jej wykonania zwykły aparat cyfrowy zwyczajnie się nie nadaje. Modelki z prawdziwego zdarzenia także wymagają odpowiedniego sprzętu fotograficznego jak i studia. Zaspokojenie tych wszystkich potrzeb wiązałoby się niestety z ogromnym wydatkiem.

Większość z nas zalicza się do posiadaczy wielofunkcyjnych telefonów mobilnych więc ma także dostęp do aparatu. Posiadając takowy można wyjść z założenia, że został on przecież stworzony do kręcenia filmów czy robienia zdjęć. Tu właśnie pojawia się kwestia jakości. Nawet smartfon z najwyższej półki jest pod tym względem ograniczony, wbudowany aparat jest jedynie dodatkiem do całości. Jego przeznaczeniem nie jest uchwycenie czasu w idealnie go oddającym materiale. Gdyby tak się stało z półek sklepowych już dawno zniknęłyby wszelkie kamery i lustrzanki.

Arsenał jakim dysponuje zawodowy fotograf liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych jeśli nie setkach. Lampy studyjne, zaawansowane lustrzanki, obiektywy szerokokątne to tylko wierzchołek góry. Pieniądze te mają jednak swoje odzwierciedlenie w efekcie jego pracy, nieporównywalnym z amatorskim kadrem i trzęsącą się ręką. Sam sprzęt również choć najdroższy nie zmieni laika w rzemieślnika, nad którego pracami nie przejdzie się obojętnie. Doświadczenie w tym fachu jest cechą najważniejszą, często wiąże się z latami pracy przy różnych przedsięwzięciach – osoba taka doradzi, potrafi zrealizować najbardziej osobliwe pomysły i przy tym ma się pewność zadowolenia ze współpracy.

Już od pewnego czasu możemy znaleźć specjalizujące się w takich zadaniach firmy. Każdy, kto chce wyrazić coś w sposób kreatywny czy utrwalić część siebie napotykać powinien na sztab osób, które będą potrafiły to zatrzymać na filmie czy zdjęciu. Możliwe jest to chociażby w In2itStudio. Profesjonalne podejście łączy się tam z miłą atmosferą sprzyjającą pracy. Oferują także nie tylko usługi wykonawcze, ale również wynajmowanie sprzętu i studia odpowiednio przygotowanych dla najbardziej wymagających klientów.

Nagranie czegoś, może w pierwszej chwili wydawać się banalne. Włącz kamerę, uchwyć akcję, wyłącz – to przepis niewystarczający kiedy liczy się jednak efekt. Odpowiedni sposób, pomysł w jaki powinno się to wykonać wymaga od człowieka bardzo wiele przygotowania i wysiłku, który napędzany jest pasją do sztuki. Pozostawienie sprawy profesjonaliście zawsze kończy się jednakowo. Zamierzony cel zostaje osiągnięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up