Jak wybierać ramki na zdjęcia?

Zamieszczenie zdjęć w estetycznych ramkach, którymi potem przyozdabiamy półki i ściany, to niezwykle modny i ciekawy sposób na nie tylko dekoracje mieszkania, ale również posiadanie swoich najlepszych wspomnień na wyciągniecie ręki.

Dzięki ramkom na zdjęcia najciekawsze życiowe chwile nie są dla nas dostępne jedynie w ciężkich albumach, które z trudem wyjmujemy z szaf i rzadko przeglądamy. W ich przypadku najbardziej kolorowe i atrakcyjne fotografie ciągle widnieją na naszym widoku, a my nie tylko możemy powtórnie przeżywać miłe okoliczności, ale również zadowalać się niezwykle pozytywną aurą i estetyczną dekoracją, jakie ramki do zdjęć stanowią.

Mieszanie kształtów i rozmiarów – czy możemy pozwolić sobie na ten krok w przypadku ramek?

Nie ma nic złego w mieszaniu różnych typów kształtów i rozmiarów ramek na jednej ścianie bądź też półce w pomieszczeniu. Tak naprawdę takie swoiste miksy w galeriach są, jak najbardziej wskazane. Dzięki nim zdjęcia wyglądają jeszcze bardziej interesująco i korzystnie pod względem estetycznym.

Zabawa stylem ramek fotograficznych jest praktycznie niczym nieograniczona z wyjątkiem naszej wyobraźni oraz stylu, jaki panuje w aranżacji danego pomieszczenia. Ramki na zdjęcia powinny być dopasowane do cech charakterystycznych wnętrza, uzupełniać je, a czasem – o ile to możliwe – delikatnie z nimi kontrastować. Dobieranie ramek w taki sposób sprawi, że naścienne galerie zawsze będą estetycznie korespondować z całością aranżacji w pomieszczeniu.

Dopuszczalne jest jak najbardziej dobieranie ramek fotograficznych – nawet w tej samej galerii – o różnych kształtach, wzorach, a także rozmiarach. Różnorodne ramki do zdjęć będą przyciągać wzrok, a fotografie będą prezentować się bardziej interesująco.

Jak stworzyć galerię ze zdjęciami?

Ramki fotograficzne można zamieszczać na ścianach i półkach w dowolnych konfiguracjach. Obecnie nie powinniśmy czuć się ograniczenie przez dawne style, w których to fotografie wieszane były w równym rzędzie tuż pod sobą lub obok siebie. Jeśli nie jesteśmy zobowiązani do tego ze względu na charakter wnętrza, nie musimy stosować tego typu praktyk. Ramki fotograficzne we współczesnych mieszkaniach mogą być umieszczane niesymetrycznie, w „rojach”, czy też w inny sposób, który wyda nam się optymalny dla danego miejsca.

W przypadku, gdy brakuje nam pomysłu na własną galerię, możemy się posiłkować ilustracjami, które znaleźć możemy w internecie. Na portalach wnętrzarskich i blogach spotkamy mnóstwo propozycji, które mogą stanowić dla nas inspiracje na stworzenie własnych galerii.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Fotosklep55, który sprzedaje ramki do zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up