Sport jest bardzo fotogeniczny. Radość zwycięzcy, smutek przegranego to emocje, które dobrze wychodzą na zdjęciach. Ale sport to przede wszystkim ruch – ciekawie uchwycony jest często tajemnicą dobrze zrobionego zdjęcia sportowego. W robieniu profesjonalnych zdjęć sportowych niezwykle przydatny jest odpowiedni sprzęt fotograficzny.

By zrobić dobre, wzbudzające emocje zdjęcie sportowe potrzebny jest oczywiście dobry aparat, ale liczy się też pomysł. Sport to nie tylko rywalizacja, ale też pot, łzy i radość. Sport sportowi nie równy – inne funkcje aparatu będą nam przydatne podczas fotografowania na przykład skoków narciarskich, a inne podczas zawodów w piłce siatkowej.

By sprzęt spełniał nasze wszystkie oczekiwania warto zaopatrzyć się w aparat, który ma wąską specjalizację, czyli jest przeznaczony typowo do robienia zdjęć sportowych. Duży wybór aparatów wyspecjalizowanych oferuje serwis Deyde.com.

Obecne aparaty do fotografii sportowej dają również możliwość fotografowania pod wodą i to w technologii full HD. Najnowsze aparaty dają możliwość fotografowania na głębokości aż 12 metrów. W stosunku do swoich poprzedników, aparaty te mają wzmocnioną wodoodporność. Aparaty fotograficzne, tak jak ludzie, mają swoje specjalizacje. Zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z nich, zapoznajmy się szczegółowo z jego funkcjami.

Jeżeli zamierzamy fotografować sporty w których główną rolę gra ruch, to niezbędny będzie do tego szybki aparat, z funkcją robienia zdjęć seryjnych powyżej 5 klatek na sekundę. Duże znaczenie ma również szybki autofokus – tam, gdzie wszystko zmienia się w mgnieniu oka, nie ma czasu na ręczne ustawianie ostrości. Kolejnym niezbędnikiem jest tak zwany jasny obiektyw. Pozwala on na robienie dobrej jakości i odpowiednio doświetlonych zdjęć, tam gdzie tego światła brakuje. Najnowsze modele aparatów do fotografii sportowej mają zainstalowane dookoła obiektywu diody LED, które dają dodatkowe światło, pomagają doświetlić z bliska fotografowany obiekt. Nowoczesne aparaty są także bardzo odporne na wstrząsy i upadek z dużej wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up