Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Sesje narzeczeńskie z roku na rok zyskują na popularności. Niegdyś sesje par kojarzyły się z sesja poślubnymi w sukni ślubnej i garniturze. Obecnie sesje narzeczeńskie stały się równie popularne co ślubne. Są bardziej naturalne, spontaniczne i uniwersalne. Zdjęcia z sesji są fantastyczną pamiątką. Możecie je powiesić na ścianie, pochwalić się rodzinie i znajomym czy wykorzystać do dekoracji ślubnych. Sesja jest również mile spędzonym czasem. Aby zdjęcia wyszły pięknie, warto się do nich odrobinę przygotować. Wpierw trzeba wybrać fotografa.

 

Fotograf na sesję narzeczeńską

Fotografa na sesję możecie znaleźć w Google lub na Instagramie. Do wyszukiwarki wystarczy wpisać: sesja narzeczeńska + miasto i powinna wyświetlić się lista fotografów oferujących sesje narzeczeńskie. Warto zapoznać się z dorobkiem co najmniej kilku, a najlepiej kilkunastu fotografów, aby wybrać tego najlepszego na Waszą sesję. Instagram również świetnie się sprawdzi przy poszukiwaniu fotografa. Zacznijcie od wpisania hasztagu „sesjanarzeczenska”.

Miejsce na sesję i pora dnia

Kiedy macie już wybranego fotografa, trzeba wybrać czas i miejsce spotkania. Zastanówcie się nad charakterem sesji. Wolicie klimat miejski czy na łonie natury? Miejska sesja to na przykład spacer po klimatycznych uliczkach Pragi lub Centrum Warszawy, Bulwary Wiślane, Centrum Nauki Kopernik. Zdjęcia na łonie natury można wykonać w parku, w lesie, nad Wisłą. Może macie jakieś miejsce, z którym jesteście szczególnie związani? Propozycje miejsc i wiele innych cennych wskazówek znajdziecie na stronie: https://vascoimages.pl/sesja-narzeczenska/.

Pora dnia również ma duży wpływ na zdjęcia. Najlepiej wybrać dzień słoneczny i porę dnia, kiedy słońce jest już nisko nad horyzontem. Zdjęcia o świcie mają swój niepowtarzalny urok i warto dla nich wcześnie zwlec się z łóżka. Jeśli nie jesteście porannymi ptaszkami, pozostaje Wam sesja późnopopołudniowa.

Dobieramy strój na sesję narzeczeńską

Czas na bezpośrednie przygotowania do sesji. Najbardziej kluczowy będzie strój. Zachęcam do stonowanych strojów. Krzykliwe napisy, kwiaty, grochy, intensywne kolory źle sprawdzają się na zdjęciach. Zachęcam do stylu casualowego. Sukienka nie jest elementem obowiązkowym, ale świetnie wychodzi na zdjęciach. W strojach macie się dobrze czuć. Ostatecznym testem będzie lustro. Jeśli staniecie obok siebie i stwierdzicie, że dobrze się prezentujecie, jesteście gotowi na sesję narzeczeńską. Zdjęcia portretowe uwielbiają makijaż u pań. Nawet jeśli nie jesteście fankami makijażu, na sesję warto się pomalować.

O czym jeszcze należy pamiętać? 

Na sesję warto przyjść po posiłku. Puste brzuchy mogą wyzwalać w Was niepotrzebny niepokój. Zamiast skupiać się na sobie, myślicie wtedy o jedzeniu. To wychodzi na zdjęciach. Warto dobrze się nastroić przed sesją. Jadąc na sesję, porozmawiajcie z partnerem na przyjemne tematy, włączcie ulubioną muzykę. Nadchodzi czas pięknej zabawy i Waszej zdjęciowej randki.

Artykuł powstał przy współpracy z Vasco Images – Fotograf ślubny

Scroll Up