Mężczyzna w garniturze

Podkreśl męski styl spinkami do mankietów

Męski styl oficjalny charakteryzuje się minimalizmem, elegancją i subtelnością. Dobrze skrojona marynarka oraz spodnie wizytowe to atrybuty wizytowego stroju. Świetnym uzupełnieniem garderoby są eleganckie buty, prosty pasek do spodni i szykowny zegarek. Jednak idealnym podkreśleniem wizytowego stroju mogą być jedynie spinki do mankietów.

 

Spinki do mankietów kojarzone są wyłącznie z elegancją i oficjalnym strojem wizytowym. Pasek do spodni, zegarek czy obuwie są przedmiotami użytku codziennego w przeciwieństwie do spinek. Spinki wymagają, aby koszula posiadała specjalną konstrukcję. Poza eleganckim krojem, bez zbędnych elementów typu kieszenie, najważniejszy staje się w koszuli mankiet.

Koszula, która jest przeznaczona do noszenia spinek, posiada „mankiet francuski”. Jest to wydłużony mankiet, który należy złożyć w połowie ku górze i złączyć pod nadgarstkiem. Alternatywą dla koszuli z opisanym mankietem jest tradycyjna koszula zapinana na klasyczne guziki, ale nakładki na guziki nie dorównują spinkom do mankietów elegancją i konstrukcją.

Dobierając spinki do mankietów, należy zwrócić uwagę na charakter oraz cel wizyty w stroju oficjalnym. Wizyta biznesowa, spotkanie okolicznościowe niejako wymuszają garnitur oraz klasyczne spinki do mankietów. W tym wypadku najlepiej dokonać wyboru spinek o regularnym kształcie w kolorze czarnym, srebrnym lub złotym. Kolor oraz kształt narzucą dodatki. Do zegarka w kolorze srebrnym i czarnego obuwia najlepiej będą pasowały srebro i czerń, do brązów kolor miedziany oraz złoty, a dla granatu najlepsza okazuje się zimna stal.

W przypadku mniej oficjalnego charakteru czekającego wydarzenia można dobrać tematyczne spinki do mankietów. Trener piłkarski ubierze spinki w kształcie piłki, marynarz założy spinki w kształcie okrętu, a lekarz w kształcie stetoskopu. Styl mieszany pół elegancji z nutą codzienności zezwala na większą dowolność w kwestii doboru spinek. Trener piłkarki udający się na konferencję może pozwolić sobie na dostosowanie spinek względem stroju. Podobnie jest w przypadku mężczyzny, który wybiera się na zakupy do galerii handlowej. Wizyta nie jest stricte oficjalna i można pozwolić sobie na komfort zwany rozluźnieniem, ale jednocześnie zachowując nutę elegancji.

Spinki do mankietów mimo ewolucji męskiego stylu, nadal są atrybutem elegancji. Garderoba w stylizacji mieszanej, czyli casual, zezwala na spinki, ale podkreślają one lekką dominację prestiżowego ujęcia garderoby. Mimo swojego charakteru udało się im przebić do codzienności, co jest nowym trendem spotykanym we współczesnym świecie mody.

Scroll Up